Menu Zamknij

TRE dla dzieci

TRE dla dzieci Gdańsk Sopot GdyniaNa tej stronie przedstawiam wybrane korzyści, jakie osiągają dzieci biorące udział w zajęciach TRE. Przede wszystkim należy podkreślić, że ćwiczenia TRE dostępne są dla prawie wszystkich dzieci, ponieważ lista przeciwwskazań jest krótka, a występowanie sytuacji stanowiących przeciwwskazanie jest sporadyczne. Drugą istotną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę jest fakt, że lista korzyści opiera się na wieloletnich badaniach i obejmuje dolegliwości, których częstość występowania jest wysoka, wciąż rośnie i powoduje wiele problemów dla dzieci ich bliskich i rówieśników. W końcu, co bardzo ważne, trzeba mieć na uwadze, że dzieci bardzo chętnie ćwiczą TRE i najczęściej bardzo te ćwiczenia lubią. Dlatego na ogół już po pierwszej sesji ćwiczeń nie ma potrzeby, by jakoś specjalnie zachęcać dzieci do wzięcia udziału w kolejnych zajęciach. Co więcej, często same dopytują o kolejne spotkanie i wręcz nie mogą się go doczekać, bo jest to dla nich ciekawe przeżycie.

Opinia 0

"Po TRE zawsze czuję się szczęśliwy.”

Karol, 7 lat
Opinia 2

"Moim zdaniem TRE jest dla każdego i dzięki TRE można się rozluźnić.” ​

Asia, 11 lat
Opinia 1

"Po TRE byłam uspokojona i wesoła.”

Nina, 10 lat
Opinia 3

"Po TRE było wiele lepiej. Czułam radość, trochę smutku, ale najwięcej radości. Nie wiadomo czemu ciągle chciało mi się śmiać."​

Marika, 11 lat
Opinia 4

"Bardzo mi się podobają te zajęcia.
Po nich jestem spokojna i lepiej się w środku czuję."

Kasia, 11 lat
Opinia 5

"Po TRE było mi dużo lepiej. Już nie czułam się tak nieswojo."

Kinga 12 lat
Opinia 6

"Teraz czuję, że jest lepiej. mam więcej energii i ogólnie lepiej się czuję. Ćwiczenia TRE to dla mnie przyjemność."

Lena, 12 lat
Opinia 6 - copy

"Po TRE czuję się bardzo uspokojona. Wszystko wydaje się proste. Moim zdaniem każdy powinien spróbować i zobaczyć jak to jest. Serdecznie polecam na uspokojenie."

Agatka, 10 lat

Korzyści

Wieloletnie badania nad skutecznością metody TRE u dzieci prowadziła dr Melanie Salmon i stwierdziła, że stosowanie ćwiczeń TRE u dzieci przynosi bardzo dobre rezultaty. Są to między innymi:

  • Poprawę relacji w domu i szkole
  • Korzystne zmiany w zachowaniu dziecka – między innymi przez zmniejszenie poziomu agresji i złości
  • Wzrost skupienia i koncentracji co przekłada się na lepsze osiągnięcia w nauce
  • Wyraźne zmniejszenie się symptomów ADD i ADHD
  • Wzrost poczucia szczęścia i spokoju
  • Ustąpienie zaburzeń snu
  • Ustąpienie moczenia nocnego
  • Zmniejszenie nasilenia i częstości ataków epilepsji

Warto podkreślić, że pierwsze rezultaty mogą być widoczne już po pierwszych lub drugich zajęciach. Jednakże dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się 2-3 sesje w tygodniu przez co najmniej 2 tygodnie a kolejne sesje zwiększają zakres i skuteczność działania metody. Zachęcam do zapoznania się z wynikami badań nad efektami TRE u dzieci: Badania dr Melanie Salmon oraz Wendy Scurr wykazują jak dobrze dzieci reagują na te ćwiczenia. Zarówno te badania jak też moje własne doświadczenia wskazują jednoznacznie, że efekty TRE u dzieci są rewelacyjne.


Ogólne informacje o metodzie TRE znajdziesz TU.

Jeśli chcesz przyprowadzić dziecko na zajęcia, proszę pobierz, wydrukuj i wypełnij formularz zgody na udział dziecka w zajęciach. Można też zrobić to bezpośrednio przed pierwszymi zajęciami.


Zapewne chciałbyś zobaczyć dzieci ćwiczące TRE…: