Menu Zamknij
QEC Gdańsk

 

Co to jest QEC (Quantum Energy Coaching)?

QEC jest to metoda pracy z przekonaniami. Lekarz i psychoterapeutka Dr Melanie Salmon opracowała metodę QEC (zobacz na http://qecliving.com/) opierając się na psychoterapii Gestalt, neuronauce, badaniach dotyczących stresu i traumy a także pracach Bruce’a Liptona i Rob’a Williamsa i badaniach Institute of HearthMath dotyczących koherencji serca.

Metoda ta jest dużo skuteczniejsza niż tradycyjny Life Coaching czy metoda dwupunktowa (praca na głęboko ukrytych, konkretnych ograniczających przekonaniach – na poziomie podświadomym).

Dzięki zastosowaniu QEC mózg tworzy nowe połączenia neuronowe a negatywne przekonania dotyczące siebie i świata zostają trwale zmienione. Wyniki badań naukowych potwierdzają zachodzący proces zmian.

„Żeby zmienić nasze życie musimy całkowicie zmienić sposób myślenia, działania i odczuwania”

Dr Melania Salmon

Efekt Placebo i Nocebo

Naukowcy zajmujący się głównym nurtem medycyny udowadniają, jak działa efekt placebo. Zarówno placebo (pozytywne przekonanie) jak i nocebo (negatywne przekonanie) korzystają z neurochemii mózgu, by wytworzyć potrzebny hormon lub zmodyfikować reakcję chemiczną dla pożądanego rezultatu.

Bruce Lipton podkreśla, jak silnie mogą wpływać na nas takie negatywne przekonania i nazywa to zjawisko Efektem Nocebo:

„Chociaż większość z nas ma świadomość leczniczego wpływu efektu placebo, niewielu zna  jego złego bliźniaka, efekt nocebo. Tak samo jak pozytywne myśli mogą leczyć, tak i negatywne – w tym przekonanie, że jesteśmy podatni na chorobę lub byliśmy wystawieni na działanie toksyn – mogą wywołać rzeczywiste skutki.

Japończycy uczuleni na roślinę podobną do trującego bluszczu, wzięli udział w eksperymencie, w którym wcierano liść tejże rośliny w jedno przedramię. Jako próbę kontrolną, wcierano niegroźny liść przypominający toksyczną roślinę w drugie przedramię. Zgodnie z oczekiwaniami u prawie wszystkich osób pojawiła się wysypka na ramieniu wystawionym na działanie toksycznej rośliny natomiast drugie przedramię pozostało zdrowe.

Badani nie wiedzieli jednak, że liście zostały celowo źle oznakowane i zamienione. Negatywna myśl o dotknięciu trującej rośliny prowadziła do wysypki, która pojawiła się na ręce pocieranej przez nietoksyczny liść! W większości przypadków nie stwierdzono wysypki przy kontakcie z toksycznym liściem, który był uważany za nieszkodliwy liść kontrolny. Wniosek jest prosty: pozytywne myślenie poprawia zdrowie, a negatywne może powodować chorobę.

Ten fascynujący przykład mocy naszych przekonań był jednym z podstawowych eksperymentów, które doprowadziły do powstania psychoneuroimmunologii.

Biorąc pod uwagę, że co najmniej jedną trzecią wszystkich uzdrowień medycznych przypisuje się efektowi placebo, jaki procent chorób może być wynikiem negatywnych myśli a więc efektu nocebo? Być może więcej niż myślimy, zwłaszcza, że psycholodzy oszacowali, że 70 procent naszych myśli jest negatywnych i zbędnych ”.

Metoda QEC zmienia nasze negatywne myślenie!

Kiedy można stosować metodę QEC?

QEC ma zastosowanie w wielu obszarach:

  • brak pewności siebie i kreatywności,
  • niska samoocena
  • brak satysfakcji z własnego życia
  • brak wiary we własne siły
  • problemy w relacjach z innymi,
  • brak motywacji
  • problemy emocjonalne (m.in. depresja, lęki, fobie),
  • PTSD
  • i inne…

Chcesz coś zmienić w swoim życiu, ale brakuje Ci energii, motywacji lub wiary we własne siły? A może „utknąłeś” i nie wiesz co robić dalej? A może nawet próbujesz coś zmienić, ale efekty są wciąż mizerne? Albo czekasz na tę drugą połówkę i czujesz, że może się nie udać jej znaleźć? Czy też jesteś już w związku, ale trudno nazwać go udanych i szczęśliwym? Nie możesz pozbyć się żalu, gniewu, poczucia krzywdy lub poczucia winy? Masz wielkie marzenie, na którego realizację chcesz mentalnie się otworzyć – by jego spełnienie stało się możliwe?

W tych wszystkich – i nie tylko w tych – sytuacjach może pomóc Quantum Energy Coaching prowadzone przez wykwalifikowanego trenera.

QEC zadziała nawet, gdy do końca będziesz sceptyczny 🙂

Zanim rozpoczniesz

Przed rozpoczęciem pracy metodą QEC warto odpowiednio się przygotować – najlepiej korzystając z metody Lowena lub TRE® [szczerze zachęcam do skorzystania właśnie z TRE® – zobacz opis]. Pomocne mogą też być niektóre odmiany Jogi.